Orglar için K

Sahnede bulunan tüm enstrümanlar arasından hiç birinde elektronik orgda bulunan ton, doku ve toplam frekans genişliği çeşitliliği bulunmamaktadır. Modern org çalan kişinin elinin altında herbirinin kendine özgü inceliği ve nüansı bulunan sınırsız sayıda ses bulunmaktadır. Bazı enstrüman sesleri (örneğin; bir kaliteli kuyruklu piyano numunesi veya modeli) çok çeşitli anlatımsal kontrol sunabilmektedir. Diğerleri için ise (bir sintesayzır gibi), dar bir frekans aralığında ve toplam seviyede çalınmaları beklenmektedir. Kontrollu bir kayıt ortamında maksimum performans için her bir sesin optimize edilmesi kolay olmaktadır. Modifikasyon ve sonrasında miks yapmak için her bir performansın çıktısı mükemmel bir şekilde yakalabilmektedir.

Daha fazlası için

orkestra ve izleyiciler emek verdiğiniz performansınızın her nüansından zevk alacaksınız.

QSC bünyesinde, bizim favori org hoparlörümüz K10 olmaktadır. Kompakt olup, hem zemin monitörü olarak, hem de öne doğru baktığında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bünyesindeki iki adet giriş mikseri bir çok org çalan tarafından talep edilen tüm giriş kapasitesini sağlamakta olup,  bir adet dengelenmiş hat çıkışı PA miksleme konsolu için doğrudan çıkış görevini yerine getirmektedir. Bir adet K10 yeterli olmakla birlikte gerçek bir gösteri için bir stereo çifti ile çalma denemesi yapmanız gerekir. Bir çok org sesi ve döner hoparlör simülasyonu stereo ses sistemleri için tasarlanmış olup stereo ortamında gerçek hayata kavuşabilmektedirler.  

Elde edilebilecek faydalara bir bakış:

  • Tam kapsamlı, yüksek ses şiddetlerinde distorsiyona uğramamış çoğaltım (örneğin; sahne için büyük stüdyo  monitörleri).

 

  • DMT Teknolojisi kullanımı ile daha basık eksen dışı tepki elde edilebilmektedir  - bunun neticesi olarak da, sahnede hareket halindeyken daha çok anlaşılabilen ses ve stereo çiftlisi kullanırken daha geniş stereo imgeleme.

 

  • 10” & 12” modellerinde Zemin Takozu veya Dikme montaj opsiyonları. 

 

  • Üzerinde bulunan iki kanallı mikser  (bir Mikrofon Girişi dahil) eşzamanlı enstruman amp ve sahne monitor kullanımına olanak sağlamaktadır.

 

  •  Miksleme konsolu girişlerine kolay bağlantı için geçiş bağlantıları ve miksli çıkışlar bulunmaktadır. Sahne “miksinizin” ses şiddetini  Expression Ayak Pedalı* ile kontrol edin.