Elektro Gitarlar için K

Geleneksel anlamda, gitar amplifikatörü aslında elektro gitarın bir uzantısı olmaktaydı. Amplifikatör, gitarın tellerinin ve algılayıcıların seçimi ile birlikte gitaristin sesinin bir parçası olmaktaydı. Yıllar geçtikce, mükemmel tonu yaratabilmek için gitariste farklı sese imza atabilmesi amacıyla sayısız seçeneklerde gitar amplifikasyonu tasarımları sunulmaktaydı. Pedallar ve diğer efektler daha geniş opsiyon açısından tonlamaya daha da geniş renk ve distorsiyon katmaktaydı. 

Daha fazlası için

 

Son yıllarda amplifikatör modelleme teknolojisi gittikce daha da popüler hale gelmiş bulunmaktadır. Çeşitli modelleme gitarları, modelleme amps ve ön-amps’ları, pods, i-aletleri ve hatta bilgisayarlar arasında modern guitarist açısından öncekilerden daha fazla olarak istenilen ses üzerinde kontrol imkanı bulunmaktadır. Mükemmel ses giriş yapıldıktan sonra gerektiği şekilde saklanabilmekte ve tekrar geri alınabilmektedir.

Fakat, modelleme işlemcilerini kullanan bir çok guitarist gitar amplifikatörünü tamamen yeterli bulmamaktadır. Zira, gitar amplifikatörü, amplifikatörün modellenmiş kopyaları üzerine kendi renklendirmelerini ve karakteristiklerini ilave etmektedir. Bu, sanki modellenmekte olan bir amplifikatör kaydının farklı bir gitar amplifikatör üzerinden çalınmasına benzemektedir. Gerçeği kabul etmek gerekirse, gitar amplifikatörleri sadece gitar amplifikatörü oldukları zaman iyi olmaktadırlar. Fakat, bunlar bir ses girişini doğru şekilde çoğaltmak amacı ile tasarlanmamıştırlar. Bunlar, kendi özgün renklendirmelerini ve karakteristiklerini sese katmak için tasarlanmışlardır. Bir modelleme işlemcisinin tüm avantajlarından faydalanmak için gereken şey hassas ses çoğaltımı için tasarlanmış bir hoparlör sistemidir.

Sesin yeteri kadar fazla olamayacağı ve yeteri kadar uzağa ulaşamayacağı gerekcesiyle küçük alanlar dışındaki alanlar hariç olmak üzere; en mükemmel çözüm bir yüksek kalitede stüdyo monitörü olmaktadır. Modern guitarist açısından sadece gerçek ve hassas ses çoğaltımı sağlamakla kalmayan, aynı zamanda talep edildiğinde yeterli derecede müzik vurgusu yapabilecek yeterli toplam çıkış gücü bulunan bir sahne amplifikasyonuna ihtiyaç bulunmaktadır. 

Her geçen gün, daha fazla gitarist K Ailesi hoparlörlerinin stüdyo kalitesinde doğal ses sunduğunu, VE her bir kutu başına 1000 watlık saf D Sınıfı güç ile sadece sahnedeki diğer enstrümanlar ile beraberliği sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda şarkı sözlerinde ve sololarda da kolaylıkla öne çıkılabilecek ses kuvvetlerinde kullanılmasının rahatlık sağladığını  fark etmektedirler.

Elde edilebilecek faydalara bir bakış:

  • Tam kapsamlı, yüksek ses şiddetlerinde distorsiyona uğramamış çoğaltım (örneğin; sahne için büyük stüdyo  monitörleri).

 

  • DMT Teknolojisi kullanımı ile daha basık eksen dışı tepki elde edilebilmekdir  - bunun neticesi olarak da, sahnede hareket halindeyken daha daha çok anlaşılabilen ses ve stereo çiftlisi kullanırken daha geniş stereo imgeleme.

 

  • 10” & 12” modellerinde Zemin Takozu veya Dikme montaj opsiyonları.  

 

  • Üzerinde bulunan iki kanallı mikser  (bir Mikrofon Girişi dahil) eşzamanlı enstrüman amplifikatörü ve sahne monitörü kullanımına olanak sağlamaktadır.

 

  •  Miksleme konsolu girişlerine kolay bağlantı için geçiş bağlantıları ve miksli çıkışlar bulunmaktadır.

 

  • Sahne “miksinizin” ses şiddetini  Expression Ayak Pedalı* ile kontrol edin.