Bas Gitarlar için K

Yeni jenerasyon elektrik bas gitarcılar, favori elektrik baslarının tonlamalarının tam alanlarının duyulabilmesi için gereken yüksek frekans yayılımının geleneksel bas amplifikatörlerinde bulunmadığının farkına varmaktadırlar. Tokatlama, yürüme, dolaşma veya  perdesiz kaydırmalar gibi modern bas tekniğinin nüansları evrim geçirmiş bulunmaktadır. Bascıların enstrumanlarını doğrudan kayıt konsolu üzerinden dinlemeleri ile modern bas sesi eskisine göre daha fazla karmaşık ve zor hale gelmiş bulunmaktadır.

Daha fazlası için

Geleneksel bas amplifikatörü düşük frekans uzatma üzerinde esas odaklanma ile tasarlanmakta olup, genel anlamda ise çok zayıf yüksek frekans çıkışına sahip olmaktadır.  Bazı üreticiler bu durumu iyileştirmek amacıyla bir mermi tweeter ilave etmiş olsalar da, bilhassa eksen dışı durumlarda elde edilen frekans verimi düz olmaktan çok uzakta bulunmaktadır. Sahne üzerinde hareket ederken bas amplifikatörünün sesi dramatik şekilde değişmekte ve bascının sürekli ton üzerinde ayarlama yapma ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Stüdyoda çalışan ve bas gitarlarının sesini kesinlikle studyo referans monitörleri üzerinden seven bir çok oturum sanatcısı niçin hiç kimsenin çetin, yüksek güçte bir studyo monitörünün sahne kullanımı için yapılmadığını sıklıkla merak etmektedirler.      

K Ailesi hoparlörler, elektrik basınız için stüdyo kalitesinde takviye sunmakta ve  her bir kabin başına 1000 watlık saf D sınıfı güç ile  sadece sahnedeki diğer enstrumanlara uyum sağlayabilecek ses şiddetlerinde çalabilme kabiliyetine sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda dinleme alanı dahilinde tonların sürekliliğini ve ful bas gitar frekans yayılımın da sağlamaktadır. 

Elde edilebilecek faydalara bir bakış:

  • Tam kapsamlı, yüksek ses şiddetlerinde distorsiyona uğramamış çoğaltım (örneğin; sahne için büyük stüdyo  monitörleri).
  • DMT Teknolojisi kullanımı ile daha basık eksen dışı tepki elde edilebilmektedir  - bunun neticesi olarak da, sahnede hareket halindeyken daha çok anlaşılabilen ses ve stereo çiftlisi kullanırken daha geniş stereo imgeleme.
  • 10” & 12” modellerinde Zemin Takozu veya Dikme montaj opsiyonları. 
  • Üzerinde bulunan iki kanallı mikser  (bir Mikrofon Girişi dahil) eşzamanlı enstruman amp ve sahne monitor kullanımına olanak sağlamaktadır.
  •  Miksleme konsolu girişlerine kolay bağlantı için geçiş bağlantıları ve miksli çıkışlar bulunmaktadır.

Sahne “miksinizin” ses şiddetini  Expression Ayak Pedalı* ile kontrol edin.