Akustik Gitarlar için K

(NOT: Aynı zamanda  Banjo, Mandolin, Pedal Steel, Ukulele, 12-telli, Dobro,vs içinde uygun olmaktadır)

Bir akustik gitar sahne amplifikasyonu için olan rol geleneksel elektro gitar amplifikasyonundan çok daha farklı olmaktadır. Geleneksel elektro gitar amplifikasyonu sadece dar bir frekans aralığını takviye etmekte (alt ile orta bant arası) ve bir elektro gitar için yüksek oranda gerekli bulunan renk, armonik distorsiyon ve çeşitli üst tonları ilave etmektedir.  Fakat, akustik gitar amplifikatörleri olarak adlandırılanların bir çoğu  ucuz piezo tweeter ilave edilmiş elektro gitar amplifikatöründen biraz daha fazlası olmaktadır.

Daha fazlası için

İDEAL akustik gitar amplifikasyon sistemi, sizing favori stüdyo monitörlerinizin yaptığı gibi akustik gitarın tüm seslerini hassas şekilde çoğaltabilmelidir. Fakat, stüdyo monitörleri zayıf birer sahne amplifikatörü olmaktadırlar.    Küçük olan mekanların haricinde oln yerlerde ses şiddeti yeterli olmamakta ve yeterli şekilde uzağa ulaşamamaktadır.

Her geçen gün, artan şekilde gitaristler K Ailesi hoparlörlerinin stüdyo kalitesinde doğal ses sunduğunu, VE her bir kutu başına 1000 watlık saf Sınıf D güç ile sadece sahnedeki diğer enstrumanlar ile beraberliği sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda şarkı sözlerinde ve sololarda da kolaylıkla öne çıkılabilecek ses kuvvetlerinde kullanılmasının rahatlıkla sağlanabildiği  fark etmektedirler.

Elde edilebilecek faydalara bir bakış:

  • Tam kapsam, yüksek ses şiddetlerinde distorsiyona uğramamış çoğaltım (örneğin; sahne için büyük stüdyo  monitörleri).
  • DMT Teknolojisi kullanımı ile daha basık eksen dışı tepki elde edilebilmekdir  - bunun neticesi olarak da, sahnede hareket halindeyken daha daha çok anlaşılabilen ses ve stereo çiftlisi kullanırken daha geniº stereo imgeleme.
  • 10” & 12” modellerinde Zemin Takozu veya Dikme montaj opsiyonları. 
  • Üzerinde bulunan iki kanallı mikser  (bir Mikrofon Girişi dahil) eşzamanlı enstruman amplifikatör ve sahne monitor kullanımına olanak sağlamaktadır.
  •  Miksleme konsolu girişlerine kolay bağlantı için geçiş bağlantıları ve miksli çıkışlar bulunmaktadır.
  • Sahne “miksinizin” ses şiddetini  Expression Ayak Pedalı* ile kontrol edin.