Akustik Davullar için K

Modern akustik davulcu sadece ahşap kovanlarının tonlaması ve her gösteri öncesi başlıklarının hassas ayarlanması ile özenli olmayıp, artık mikrofon seçiminde de ve kendi kıymetli aletlerinin genel ses takviyesi konusunda da kritik davranmaktadır. Yeni ortaya çıkan bir grup davulcu açısından ise de,  bunlar kendi mikrofon ve mikserlerini satın almakta ve davul takımlarının alt mikslerini kendileri hazrılamaktadırlar. Bu teknik, mekan içi güç amplifikatörü veya mekan ses mühendisi denenmediği durumlarda veya sadece güç amplifikatörü sisteminin bulunmadığı şehir içi gösterilerde çok faydalı olmaktadır. 

Daha fazlası için

Modern davulcunun kendi “miksini” sahnede kendisinin oluşturduğundan dolayı, davulcu her bir minor ayarlamayı veya miks için yaptıkları kesmeleri duyabilmeleri için çoğunlukla hassas sahne amplifikasyonuna güvenmektedir.  Böylelikle de, İDEAL akustik davul amplifikasyon sistemi aynı bir çift stüdyo monitörlerinin yaptığı gibi davul takımının tüm seslerini hassas şekilde çoğaltabilmesi gerekmektedir.  Fakat,  stüdyo monitörleri sahne amplifikatörü olarak zayıf kalmaktadırlar.  Küçük çaplı gösterilerin dışında ses yeterli derecede şiddetli olmayacak ve yakın alanda dinleme için tasarlandıklarından dolayı da ses daha uzaklara ulaşamıyacaktır. K Ailesi hoparlörler, akustik davulunuz için stüdyo kalitesinde takviye sunmakta ve  1000 watlık saf D sınıfı güç ile  sahnedeki diğer müzisyenlere ritm ve destek sağlayabilecek ses şiddetinde çalınabilmesini sağlamaktadır. 

Elde edilebilecek faydalara bir bakış:

  • Tam kapsamlı, yüksek ses şiddetlerinde distorsiyona uğramamış çoğaltım.
  • DMT Teknolojisi kullanımı ile daha basık eksen dışı tepki elde edilebilmektedir  - bunun neticesi olarak da, sahnede hareket halindeyken daha daha çok anlaşılabilen ses ve stereo çiftlisi kullanırken daha geniş stereo imgeleme.
  • 10” & 12” modellerinde Zemin Takozu veya Dikme montaj opsiyonları.  Büyük veya daha gürültülü gösteriler için çiftli 12” ve tekli 18“ subwoofer modelleri extra düşük frekanslar için mevcut bulunmaktadır.
  • Üzerinde bulunan iki kanallı mikser  (bir Mikrofon Girişi dahil) eşzamanlı enstruman amplifikasyonu ve sahne monitor kullanımına olanak sağlamaktadır.

 Miksleme konsolu girişlerine kolay bağlantı için geçiş bağlantıları ve miksli çıkışlar bulunmaktadır. Sahne “miksinizin” ses şiddetini  Expression Ayak Pedalı* ile kontrol edin.